Odborné semináře

V RÁMCI VELETRHU TÝDNE INOVACÍ ČR 2020

Jak vytáhnout nábytek hrobníkovi z lopaty

16:30 - 17:40

Forum Karlín - seminární místnost 1

Speakeři: Vladimír Víšek, Sustainability Manager – IKEA CZ/HU/SK | Marek Mencl, jednatel designového studia Pábení

Věděli jste, že obyvatelé Prahy vyprodukují ročně skoro 30 000 tun objemného odpadu, z čehož až 70 % tvoří odpad z nábytku a vybavení domácnosti? Co když nezanedbatelná část tohoto objemu míří na sběrné dvory předčasně?

Pojďte s námi prozkoumat, jak nábytek zachránit před cestou na sběrný dvůr, když ještě může někomu dobře posloužit. Alternativních cest nábytku je celá řada. Kamenné či internetové second handy, renovace, nábytkové banky pro potřebné, charity a další. Jak ale předat informaci o všech možnostech lidem, kteří aktuálně řeší, kam s nepotřebným nábytkem v Praze?

Na workshop přineseme prototyp portálu na bázi „infotainmentu“, kombinace zábavného obsahu s edukačními prvky, který může Pražany inspirovat k tomu, aby dali nábytku druhý, třetí nebo i další život.

Vy jako účastníci workshopu budete vyzváni aktivně vstoupit do diskuse, a podílet se tak na testování a ladění tohoto řešení. Z tohoto důvodu je počet účastníků omezen na 20.

Workshop je vhodný pro všechny, které zajímá téma nábytku z druhé ruky, fenomén reuse a téma využívání druhotných surovin. Workshop si obzvlášť užijete, pokud je vám blízké téma udržitelnosti a zajímá vás, co se stane s vaším oblíbeným kancelářským sofa poté, když za ním zaklapnou dveře dodávky vyklízecí služby.

Seminář probíhá v rámci iniciativy Změna k lepšímu.