Odborné semináře

V RÁMCI VELETRHU TÝDNE INOVACÍ ČR 2020

Bohužel, na této události už nejsou žádná volná místa. Kapacita byla již maximálně naplněna.

Digitalizace obchodních transakcí - jednoduše, rychle, bezpečně s we.trade

13:15 - 14:15

Forum Karlín - seminární místnost 3

Speakeři: Barbora Grohová, Product Owner Daily Banking | Tomáš Varga, Seniorní bankovní poradce pro Trade finance a Export Finance | Pavel Svoboda, Senior analytik v útvaru Denní bankovnictví

Seminář České spořitelny vás seznámí s principy obchodování pomocí digitální platformy we.trade. Jde o mechanismus využívající technologii blockchainu, který umožňuje realizovat domácí a zejména zahraniční obchody mezi firmami hladce, jednoduše a důvěryhodně. Je vhodný pro všechny, kdo v obchodování využívají služeb „trade finance“ čili zapojují třetí stranu (nejčastěji to bývá banka odběratele).Spolu s Barborou a Tomášem se na vás těší ještě Pavel Svoboda, senior analytik v útvaru Denní bankovnictví pro korporátní klienty České Spořitelny, který v rámci projektu we.trade připravoval technické i procesní připojení platformy do prostředí České spořitelny.

Digitální a automatický způsob sjednání, zajištění a financování obchodních transakcí je transparentní, bezpečný a šetří váš čas i náklady. To vše dohromady má v sobě velký potenciál růstu objemu obchodu vaší firmy. Na we.trade lze např. podrobně sledovat celý průběh zakázky a nastavit si notifikace či alerty. Přístup na portál mají firmy výhradně přes svou banku, jde tedy o bankou prověřené firmy, což snižuje rizika nedodržení platebních podmínek smlouvy. Platba se realizuje, až když jsou splněny všechny podmínky vypořádání. Dohodnou-li se na tom účastníci obchodu, může za zaplacení zboží ručit dodavateli banka odběratele.

Kapacita semináře již byla bohužel naplněna.